SKY Methys PCS

Radličkový stroj pro celoplošné podříznutí pro ukončení růstu plevelů a meziplodin, který vyniká extrémně nízkou spotřebou energie a paliva. Lze ho také využít k mělké podmítce po sklizni nebo k jarní přípravě půdy.

Radličkový stroj k celoplošnému podříznutí  SKY Methys PSC

V minulosti se tyto stroje používaly před nástupem syntetických herbicidů. Dnešní energetické a klimatické souvislosti se však změnily, a vznikly tak přepracované radličkové stroje, které přinášejí benefity v podobě velice nízké spotřeby paliva a energie, zachování čerstvosti půdy a významnému omezení emisí CO2. Radličkové stroje SKY udržují posklizňové zbytky plodin na povrchu, což zaručuje dostatečně volný prostor, aby se zamezilo jejich ucpávání. Velkým benefitem je schopnost pracovat i se vzrostlými meziplodinami.

  • celoplošnému podříznutí pracovního záběru stroje v hloubce do 12 cm (nejčastěji používán ve hloubce 3-5 cm)
  • možnost využití k mělké podmítce po sklizni nebo k jarní přípravě půdy
  • dokonalá kopírace terénu s dodržením pracovní hloubky díky 3 opěrným bodům každé pracovní sekce – 12 kopírovacích kol
  • dvojitá kopírovací kola na kyvné nápravě
  • zadní pružinová pera s průměrem 12 mm k oklepání zeminy z kořenů a zanechání rostlinných zbytků na povrchu půdy
  • bržděná středově uložená transportní náprava
  • připojení do spodních ramen tříbodového závěsu kategorie 3
  • 2 roky tovární záruka na konstrukční části stroje

 
Kontakty na prodejce  Kontaktní formulář  Stránky výrobce

Klíčové vlastnosti

Hloubka 2 až 11 cm

Kvalitní podříznutí

Stroj pracuje přesně v mělké hloubce 2 až 11 cm. Kopírace a nastavení pracovní hloubky pomocí 12 kol. K dokonalému kopírování terénu slouží 7 opěrných bodů a trojrozměrné ovládání s izostaticky podepřeným podvozkem a 3D deformovatelná konstrukce. Tažená verze stroje navíc zabraňuje přenášení pohybů traktoru na stroj. Inovativně řešená konstrukce se vyznačuje nízkou spotřebou paliva (3 l/ha při druhém přejezdu a 6,5 l/ha při prvním přejezdu).
7 řad radliček

Průchodnost

Radličkové stroje SKY podříznou celoplošně plevele či meziplodiny, oklepou zbylou zeminu z kořenového systému a zanechají rostliny rovnoměrně na povrchu půdy, aby došlo k jejich vysušení a ukončení. Velkým benefitem je schopnost pracovat i se vzrostlými meziplodinami díky vysoké světlé výšce stroje a velkou roztěčí slupic umístěných v 7 řadách
Efektivní likvidace plevele

Kontrukční řešení

Používáním radličkového stroje Methys PCS zabráníte jakémukoli opětovnému růstu plevele. Na úplném zničení se podílejí 2 klíčové prvky.  Po každém průjezdu kola následuje radlička, takže nehrozí opětovné utužení půdy. Zadní brány se 3 řadami nastavitelných pružinových per (12 mm) umožňují oklepání zeminy z kořenů rostlin a zanechání rostlinných zbytků rovnoměrně na povrchu půdy.
Všestranný stroj

Víceúčelové použití

Radličkový stroj Methys PCS najde uplatnění při více pracovních operacích. Mimo odstranění plevelů, meziplodin či trvalých porostu jetele je také vhodný k mělké podmítce po sklizni nebo k jarní přípravě půdy.
SARA

Aplikace, která pomůže se vším

Ke svému stroji získáte aplikaci v českém jazyce zdarma ke stažení na svůj mobil, tablet nebo počítač. Aplikace je dostupná pro Android a iOS a pomůže vám s nastavením vašeho stroje. Přes 2 000 uživatelů již používá svou aplikaci. Přizpůsobte si své stroje, ukládejte konfigurace, nastavujte konkrétní hnojiva a dávky a šetře čas! Aplikační dávky a pracovní šířky jsou neustále aktualizovány. Součástí aplikace je stručná příručka, plnohodnotný návod, katalog náhradních dílů a další.

Proč SKY Agriculture?

Vlastní farma La Conillais

SKY Agriculture si uvědomuje, že zemědělství není pouze o strojích a železe. Veškeré technologie vyvíjí s ohledem na potřeby zemědělců a aktuální výzvy vedoucí k udržitelnému zemědělství. Z tohoto důvodu věnuje velký důraz svému týmu agronomů a agronomek, kteří kombinují stroje s optimální agronomií, která je klíčová pro úspěšné hospodaření. Provozuje vlastní farmu zabývající testováním nových technologií a patentů, a od roku 2003 především regenerativním zemědělstvím, jehož základním principem je návrat k přírodě a přirozeným biologickým a ekologickým procesům. Výsledkem je znatelně lepší zadržování vody v půdě, vázání živin nebo potlačování plevelů a chorob rostlin. Od roku 2017 provozují regenerativní zemědělství v ekologické formě.

Váš osobní poradce pro agrotechnologie

Úspěšný zemědělec by měl být v kontextu aktuálních změn a výzev zkušeným agronomem a ekonomem, měl by znát nejnovější legislativu a dotační politiku, rozumět půdní struktuře a reagovat na výkyvy počasí. Cílem AGRI CS, která těží z více než 15 let zkušeností s půdou a technologiemi, je podporovat zemědělce v jejich podnikání a vizích. Být jejich pravou rukou v oblasti nejen agrotechnologií, aby se mohli plně věnovat své činnosti a zároveň využívali potenciálu moderní doby. Proto se neváhejte na nás obrátit, pokud potřebujete poradit v oblasti agrotechnologií, výběru správně techniky, legislativních opatření či precizního zemědělství. Pořádáme i odborné semináře, školení a máme rozsáhlý DEMO program.

Precizní zemědělství

Současná doba vyžaduje držet krok s požadavky zemědělců na preciznost a kvalitu zakládání porostů. Značka Sky v tomto směru udává trendy. Příkladem je např. možnost osadit secí stroje 3 nebo až 4 zásobníky, dle typu secího stroje, ovládanými přes ISOBUS. Pokročilou funkcí je variabilní ovládání výsevku všech těchto zásobníků osiva/hnojiva současně podle různých předpisových map. Se sekční kontrolou lze buď manuálně nebo automaticky vypnout polovinu secího stroje, díky čemuž dochází k úspoře osiva = nákladů. Důležitou vlastností secích strojů SKY jsou také rozdělovací hlavy E-Drive díky kterým si obsluha může nastavit libovolné násobky rozteče řádků nebo automatické vysévání kolejových řádků, nehledě na pracovním záběru postřikovače.

SKY Agriculture - Sulky, Sky a Prolog

Značka SKY Agiculture není žádným nováčkem. Na trhu zemědělské techniky a agrotechnologií působí již od roku 1936. Francouzská společnost Burel Group spojila tři historické značky – Sulky, Sky a Prolog pod jednu hlavičku SKY Agriculture. Jedná se o významný krok vedoucí k obrovské dynamice inovací, které budou sloužit zemědělcům po celé Evropě. Pro české zemědělce je nejznámější značka Sulky, která má v České republice již téměř 30letou tradici. SKY Agriculture přichází i s novým šedobílým lakováním, které se hodí za každý traktor.

Technická specifikace

Název / Parametr
Pracovní záběr (m)
Přepravní výška (m)
Přepravní šířka (m)
Pracovní hloubka (cm)
Požadavek na traktor (kW/k)
Hmotnost (kg)
Verze
Počet hrotov
Pracovní záběr (m) 3
Přepravní výška (m) -
Přepravní šířka (m) 2,99
Pracovní hloubka (cm) 2 - 11
Požadavek na traktor (kW/k) 80 - 100 k
Hmotnost (kg) 1 250
Verze Nesená
Počet hrotov 14
Pracovní záběr (m) 3,93
Přepravní výška (m) 2,162
Přepravní šířka (m) 2,50
Pracovní hloubka (cm) 2 - 11
Požadavek na traktor (kW/k) 110 - 150 k
Hmotnost (kg) 1 950
Verze Nesená
Počet hrotov 19
Pracovní záběr (m) 6
Přepravní výška (m) 3,196
Přepravní šířka (m) 2,50
Pracovní hloubka (cm) 2 - 11
Požadavek na traktor (kW/k) 150 - 190 k
Hmotnost (kg) 2 400
Verze Nesená
Počet hrotov 29
Pracovní záběr (m) 6
Přepravní výška (m) 2,984
Přepravní šířka (m) 3
Pracovní hloubka (cm) 2 - 11
Požadavek na traktor (kW/k) 110 - 210 k
Hmotnost (kg) 5 600
Verze Tažená
Počet hrotov 29
Pracovní záběr (m) 8
Přepravní výška (m) 4
Přepravní šířka (m) 3
Pracovní hloubka (cm) 2 - 11
Požadavek na traktor (kW/k) 190 - 270 k
Hmotnost (kg) 6 300
Verze Tažená
Počet hrotov 39
marketing@agrics.cz

Nechte nám váš kontakt, ozveme se vám.


Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.