Nová žací kombinace DISC HD 1000 C

Pokud jde o sečení, SIP představuje nový standard a vytváří významný krok v oblasti výkonu a inovací. DISC HD 1000 D je řešením pro špičkové sečení.

Výjimečná kvalita sečení pro optimální efektivitu

DISC HD 1000 D je žací kombinace, která přináší nový pohled na kopírování terénu a snadnou obsluhu. Díky komplexnímu elektronickému ovládání a hydraulickým válcům se může pochlubit působivým posunem 515 mm na každé straně žacího ústrojí. To zajišťuje jedinečné překrytí a kvalitu sečení na svazích, při otáčení na souvrati a maximální výkon na rovných plochách. Pro zajištění plynulého provozu na všech terénech je DISC HD 1000 D vybaven systémem hydropneumatického odpružení (HPS), který zajišťuje ochranu půdy, prvotřídní kvalitu píce a výrazné snížení opotřebení žací lišty a spotřeby paliva.

DSC_3120-kopie.jpg


Vysoký výkon

Pro ty, kteří usilují o maximální efektivitu, lze DISC HD 1000 D vybavit šikmými dopravníkovými pásy pro shrnutí posečené píce. Díky pokročilé technologii kondicionérů a shrnování řádků pomocí pásových dopravníků můžete sekat a připravovat posečenou píci v jednom kroku. Taková technologie má zásadní význam při měnících se povětrnostních podmínkách, které ovlivňují každodenní práci ve službách nebo při práci na farmě. Tento systém šetří čas a energii a zajišťuje rychlou a efektivní přípravu píce.


2023-07-DISC-HD-1000-D-FC_024-copy.jpg


Nejmodernější žací lišta navržená pro bezkonkurenční bezpečnost a spolehlivost

Žací kombinace se dále odlišuje nově navrženým žacím ústrojím, které se vyznačuje aerodynamičtějším tvarem plazů a žacích disků. Tato inovace snižuje vibrace a zabraňuje hromadění materiálu v oblasti žací lišty, což přispívá ke zvýšení účinnosti sečení. Žací disky o průměru 409 mm zachovávají setrvačnost, čímž zajišťují rovnoměrný tok materiálu a zároveň snižují spotřebu energie.

Každý žací disk je vybaven bezpečnostním systémem DDSS (Disc Drive Safety System). Konstrukce ochrany vychází z osvědčené koncepce ochrany pomocí střižných kolíků integrovaných do dvojité příruby. Tato konstrukce, kterou společnost SIP poprvé představila v roce 2007, zůstává jedním z nejspolehlivějších systémů ochrany žacích disků, které jsou dnes k dispozici.

2023-07-DISC-HD-1000-D-FC_001-copy.jpg

Pro zvýšení bezpečnosti a odolnosti je spojení žací lišty s nosným rámem vybaveno kombinací dvojitých tlumičů na vnitřní i vnější straně. Tyto tlumiče účinně absorbují zatížení, čímž zabraňují praskání materiálu a prodlužují celkovou životnost žacího ústrojí.


OMS - Systém monitorování přetížení hnacího ústrojí

Hnací ústrojí je vybaveno systémem OMS neboli systémem monitorování přetížení. Tento systém sleduje celé hnací ústrojí a zajišťuje, aby každá součástka pracovala při svém maximálním výkonu. Jedná se o systém včasného varování, který je připraven zasáhnout v okamžiku, kdy zaznamená sebemenší pokles otáček kdekoli na hnacím ústrojí.

DSC_3120-kopie-(1).jpg

DISC HD 1000 D nově definuje standardy sečení díky svému výjimečnému výkonu, inovativní technologii, robustnímu konstrukčnímu řešení a efektivitě. Díky pokročilým funkcím, jako je spojování řádků, výjimečná kvalita sečení v různých terénech a nejmodernější bezpečnostní opatření, je dokonalým řešením, které řeší výzvy moderního zemědělství a podniků poskytujících služby.