Shrnovač STAR R 930|28 TC s centrálním pohonem "Y-Drive"

Představujeme další novinku z nové generace shrnovačů píce. Tentokrát se středovým řádkováním a pohonem Y-Drive.
Představujeme vám novou generaci rotorových shrnovačů navržených s přesností a dokonalostí, která se zrodila na základě dlouholeté spolupráce s profesionály v oboru. Stroje STAR R 860|26 TS a STAR R 930|28 TC jsou navrženy tak, aby vyhovovaly potřebám středních a velkých zemědělských podniků a poskytovatelů služeb, kteří hledají robustní a výkonné stroje, které vynikají svým výkonem, snadnou údržbou, obsluhou a bezproblémovým přejížděním z pole na pole.
Shrnovač STAR R 930|28 TC se může pochlubit maximálním pracovním záběrem 9,3 m a výkonem 13 ha/h, což vyhovuje uživatelům, kteří mají ještě větší provozní nároky. S tímto špičkovým strojem se můžete spolehnout na maximální výkon na poli. STAR R 930|28 TC je v současné době druhým největším modelem v modelové řadě shrnovačů s centrálním řádkováním (STAR 1000|30 T je největším modelem v portfoliu). Do budoucna má výrobce v plánu uvést dva menší modely, které rozšíří nabídku v nadcházejících sezónách.
Modely s označením H disponují hydropneumatickým odpružením (HPS) a hydraulickým nastavením rotorů. V rámci nové řady rotorových shrnovačů jsou v nabídce dvě konfigurace. Základní konfigurace zahrnuje mechanické odlehčení rotoru a mechanické nastavení výšky rotoru s mechanickým nastavením sklonu pokosu, což zajišťuje spolehlivou a nezbytnou funkčnost. Pokročilá konfigurace "H" je vybavena hydropneumatickým odlehčením rotoru a hydraulickým nastavením výšky rotoru, což zvyšuje efektivitu a přesnost provozu. Model STAR R 930|28 TC disponuje středovou řádkovací plachtou, která zajišťuje rovnoměrných řádků bez ohledu na množství píce. Tato centrální plachta je vybavena zvedacím pístem, zabraňuje nechtěnému zvedání při částečném zvedání rotorů a zajišťuje vytvoření rovnoměrného řádku i v případě, že pracuje pouze jeden rotor.
Kromě toho odpružení rotoru a závěs rotoru 3D+ v kombinaci s patentovaným trojitým tandemovým podvozkem rotoru společnosti SIP výrazně zlepšují přizpůsobení se terénu a sledování stopy stroje. Tato konstrukce zajišťuje plynulý provoz bez poskakování rotoru i na nerovném terénu, což dále přispívá k celkové účinnosti a výkonnosti rotorových shrnovačů.

Nový design a působivý úhel otáčení

Výjimečná obratnost nové generace modelů STAR je výsledkem inovativního inženýrství. Středobodem této obratnosti je otočný závěs s mimořádným úhlem otáčení 155° (75,5° v každém směru). Tento závěs je integrován s robustním mechanismem řízení, který je spojen se zadními koly přepravního rámu. Tato převratná konstrukce zajišťuje maximální obratnost stroje, a to i v případě velkého rámu modelu STAR 930|28 TC.

Centrální pohon "Y-Drive"

Osvědčená koncepce centrální převodovky ve tvaru Y výrazně snižuje zatížení vývodových hřídelí a zajišťuje delší životnost. Díky minimalizaci úhlů vývodových hřídelí tato technologie zvyšuje životnost hnacího ústrojí a snižuje jeho opotřebení v průběhu času. Větší úhly nastavení rotoru zajišťují lepší přizpůsobení terénu, což zajišťuje optimální shrnování i na nerovném terénu. Pohon "Y" umožňuje vyšší částečný zdvih, což výrazně zlepšuje jízdní vlastnosti jak na poli, tak na souvratích.