SIP nabízí profesionální řešení i pro velké podniky a poskytovatele služeb

SIP v roce 2021 zaznamenal rekordní prodeje, a to i v případě širokozáběrových strojů. Cílem je přinášet řešení pro maximální efektivitu a nízké provozní náklady.
Stroje na zpracování píce SIP pomáhají zemědělcům v hospodaření po celém světě již od roku 1954. Největší slovinský výrobce zemědělské techniky prodá každoročně na 4 300 strojů. Značka SIP není ani na českém trhu žádnou novinkou. V minulém roce zaznamenala rekordní prodeje a její obliba a spokojenost u českých zemědělců výrazně roste, a to i v případě širokozáběrových strojů. SIP je totiž schopen uspokojit i poptávku velkých farem a podniků. Cílem je přinášet řešení pro maximální efektivitu a nízké provozní náklady. Příkladem mohou být jedny z největších strojů ve své třídě – 14rotorový obraceč SPIDER 1500|14 T a středový shrnovač STAR 1250|50 T se záběrem 12,5 m.

Neustálé budování silnějšího postavení

SIP si od roku 2015 získává pro svou kvalitu a snadnou obslužnost velmi dobré renomé a postavení u českých zemědělců. Meziročně roste počet nových zákazníků, ale i procento stávajících, kteří zůstávají značce věrní a pořizují si kompletní linku na zpracování píce SIP. Výrobní program zahrnuje žací stroje, obraceče, pásové a rotorové obraceče a sběrací vozy. Sortiment je doplněn o rozmetadla chlévské mrvy. Uplynulý rok 2021 byl pro značku důležitým milníkem, kdy se povedlo na český trh dodat rekordní počet strojů SIP. Nejprodávanějšími stroji se staly žací stroje (s kondicionérem i bez).

Ideální řešení pro velké podniky a poskytovatele služeb

Výrobní program značky je rozdělen celkem do 3 řad. Řada ALP zahrnuje jednoduchou a lehkou techniku určenou pro bezpečnou a efektivní práci i na svažitých terénech. Řada Robust obsahuje robustní stroje se skvělým poměrem cena/výkon. A poslední řada Heavy Duty nabízí stroje pro velmi náročný provoz. Stroje HD reagují na neustále rostoucí požadavky zemědělců, a proto jsou ideálním řešením právě pro velké farmy a podniky nabízející služby. Širokozáběrové stroje SIP nabízí efektivní a úsporné řešení v podobě vysoké produktivity a kvalitně odvedené práce v co nejkratším čase. Velkým bonusem je nenáročná obsluha a nízké provozní náklady plynoucí z odolnosti strojů.

Největší stroje ve své třídě

Zpracování pícnin vždy začíná u žacích strojů. SIP nabízí široké portfolio strojů pro menší soukromé zemědělce a podniky od pracovního záběru 2 m. Velké podniky a službaře naopak osloví širokozáběrovými kombinacemi s plošným výkonem až 22 ha/h. Takovým výkonem disponuje největší žací kombinace na světě SILVERCUT DISC 1500. Pro české podmínky jsou však vhodnější žací kombinace SILVERCUT DISC C o pracovním záběru 8 až 10 m. Díky velkému pracovnímu záběru nabízí maximální produktivitu s plošným výkonem až 12,5 ha/h, čímž se stávají nepostradatelným pomocníkem pro velké podniky a poskytovatele služeb.
Klíčovou předností je systém hydropneumatického odlehčení lišty. Systém snižuje tlak na sečenou plochu a garantuje rovnoměrné sečení i při pohybu v nerovném terénu. Díky tomu nedochází k namáhání konstrukčních částí stroje. Odlehčení si můžete sami libovolně upravit. Lišta potom dokonale reaguje na nerovnosti až -15o +35o. Uživatelé zajisté ocení hydraulickou stabilizaci, která funguje na principu sekvenčního zvedání. Nejprve se zvedne vnitřní strana lišty a poté vnější. Tím se eliminuje její poničení. Velkou výhodu představují speciálně tvarované disky z oceli Hardox. Jejich tvar umožňuje plynulý průchod píce bez ucpávání a zároveň odvádí cizí tělesa.

Ušetřete čas se 14 rotory

Rotorové obraceče píce jsou důležitou součástí procesu sklizně. 14rotorový obraceč SIP SPIDER 1500|14 T je jedním z největších strojů ve své třídě, díky kterému můžete značně urychlit dobu sušení a zvýšit tak efektivitu podniku. Hravě si poradí i s těmi největšími loukami a pozemky. Obraceč i přes svou délku 15 m postupně kopíruje terén pomocí vodicích kol. Vždy lze nastavit optimální pracovní výšku, práci zrychlit a zároveň zachovat delší životnost pružinových prstů. Kopírování je podpořeno i modulovými rotorovými segmenty. Ty zajišťují kopírování více než 750 mm směrem dolů.  Nastavením úhlu rozhozu od 15o do 20o se dokonale přizpůsobí terénu a všem nerovnostem. Samotná ramena se navíc přizpůsobují povrchu dopředu a dozadu o dalších 7o. Promyšlený design rotorů o menším průměru brání zabředání do drnů a namotávání píce, a proto nedochází ke zbytečným prostojům.

Maximální pracovní výkony při shrnování

Profesionální středový shrnovač STAR 1250|50 T přináší maximální pracovní výkon za velmi krátký čas. Tento 12,5m širokozáběrový shrnovač vyniká dokonalým kopírováním i při vysoké rychlosti díky 3D rotorům, které jsou vybaveny hydropneumatickým odlehčením. Flexibilní trojitý tandemový podvozek plynulost a rovnoměrnost shrnování ještě umocňuje, a to o celých 50 % oproti standardní nápravě. Širokozáběrový shrnovač je proto ideální pro rychlé sečení na velkých a různorodých plochách. Pracovní šířku a dráhu rotorů a prstů lze hydraulicky nastavit přímo z kabiny traktoru. Podniky zajisté ocení přizpůsobení šířky řádku v závislosti na šířce sběracího ústrojí. Velkou výhodu přináší speciální křížové klouby umožňující kopírování terénu nezávisle na poloze podvozku.

Není proč se obávat provozních nákladů

Menší stroje SIP jsou oblíbené u českých zemědělců pro dlouhou životnost, nízké náklady a jednoduchost, díky níž si dokážou stroj opravit svépomocí. Podobně je tomu u širokozáběrových. I přes své pracovní záběry stroje SIP zajišťují snadné nastavení a údržbu, ze které plynou nízké provozní náklady. Stroje jsou vybaveny řadou bezpečnostních prvků a systémů nevyžadující složitý a nákladný zásah.
Žací lišty disponují kinematickým systémem CSS, který se při najetí na překážku (zarostlé stromy, kameny a pařezy) aktivuje. Díky tomu dojde k automatickému zvednutí lišty, aby nedošlo k poničení, a po překonání překážky k navrácení do původní polohy. Citlivost si sami můžete nastavit. Pro případ poničení žacích disků uvítáte velmi praktický způsob jištění systémem DDSS. Systém zabraňuje poškození lišty pomocí střižných kolíků jednotlivých disků. Pokud dojde k opotřebení nebo poničení nožů, lze je velmi snadno pomocí ypsilonové páky vyměnit přímo na poli. Praxe u českých farmářů prokázala, že i při intenzivním sečení luk dojde na výměnu nožů až po několika letech.
I rotorové obraceče jsou vybaveny řadou inovativních prvků. Asymetrické pružinové prsty disponují pojistkou proti ztrátě. Navíc spojka Walterscheid na pohonu chrání stroj před přetížením a díky ní předcházíte výpadkům stroje a opravám. Stává se tak většinou na začátku práce před dosažením požadované rychlosti. Ramena shrnovače je možné v případě potřeby jednotlivě vyměnit - nemusíte měnit celý rotor.

Vysoká odolnost a 3letá záruka

Zajisté vás potěší i celková kvalita a zpracování strojů s mimořádně dlouhou životností. Výrobce používá pouze kvalitní a odzkoušené materiály. S ohledem na zpětnou vazbu od zákazníků a dlouhodobé zkušenosti se rozhodl poskytovat 3 roky tovární záruky. To pro nové majitele znamená další rok bez starostí s neočekávanými náklady na opravu stroje.

DEMO program 2022

Jelikož je důležité, a u velkých strojů to platí dvojnásob, si stroje nejdříve vyzkoušet ve vlastních podmínkách, máme pro letošní rok připravenou řadu DEMO strojů. Pokud vás širokozáběrové stroje zaujaly a chcete si je sami vyzkoušet, kontaktujte prosím svého autorizovaného prodejce.