SIP odhalil novou generaci diskových žacích strojů

Nová řada X ROBUST měla být představena na AGRITECHNICE. V letošním roce se společnost SIP bude soustředit na testování v reálných podmínkách. Na český trh by měla být uvedena v roce 2023.

Novinka žací kombinace X ROBUST

Společnost SIP ke konci roku zveřejnila informaci o novince pro rok 2022. Jedná se o novou žací kombinaci řady X ROBUST, která reaguje na aktuální podmínky v zemědělství. Soustředí se především na vysoký výkon a požadavky velkých podniků a podniků poskytujících služby. Novinka měla být představena na AGRITECHNICE 2022 v Hannoveru. V letošním roce se společnost SIP bude soustředit na testování v reálných podmínkách ve vybraných exportních zemích. Kombinace by měla být na český a slovenský trh uvedena pravděpodobně v roce 2023, nebo 2024. Dostupné budou i modely s menším pracovním záběrem, aby pokryly požadavky menších podniků a soukromých farmářů.  
 
Nová generace žací kombinace DISC X s pásovými dopravníky a teleskopickým nastavením pracovní šířky poskytuje vysoký výkon a je určena především pro větší farmy a službaře. Inovativní systém pohonu nabídne velkou pracovní šířku 11 m a zároveň kompaktní přepravní polohu. Modulární konstrukce umožňuje snadnou montáž a demontáž shrnovacích pásů a kondicionéru.  Žací stroj lze totiž používat jak s, nebo bez pásových dopravníků dle aktuální potřeby. Jednoduchý přístup ke stroji a prodloužené intervaly mazání umožňují snadnou a rychlou údržbu stroje. Společně s menšími úhly hřídele umožňují hladký chod hnacího systému bez vibrací a prodlužují tak celkovou životnost stoje.
 
Kromě dlouhé životnosti, která je charakteristická pro všechny vyráběné stroje SIP, se centrum vývoje a výzkumu společnosti zaměřilo na bezpečnost stroje. Žací stroj je vybaven inovativním systémem pohonu s integrovaným systémem sledování přetížení (OMS). Bezpečnostní spojky a systém OMS zajišťují neustálou kontrolu a prostřednictvím senzorů zabraňují poškození žací lišty.
 
Žací stroj bude dostupný s nebo bez kondicionéru. Na výběr bude prstový kondicionér (s kovovými nebo plastovými), nebo kondicionér s gumovými válci pro sečení vojtěšky a jetele.
Video a více informací na https://www.sip.si/en/new-disc-x-1100-d/