SILVERCUT DISC F FC/RC

Čelní diskový žací stroj s kondicionérem má velký rejd soupravy díky vemi krátké vzdálenosti od traktoru. Používáním kondicionéru se zkrátí doba sušení a docílí se úspory jedné pracovní operace (čechrání).

Díky sériovému hydraulickému odlehčení lze ideálně nastavit přítlak žací lišty na podložku. Tím se lépe přizpůsobí terénu při práci v kopcích a nepoškozuje travní drn.

Žací stroj má horizontální úrovňové vyrovnávání s úhlem přizpůsobení +/- 9° vlevo a vpravo. Vysoká přepravní poloha, popř. výška zvednutí umožňují dobrý přístup ke stroji při čištění a údržbě. Konstrukce stroje je velmi přehledná, plynule nastavitelné hydraulické odlehčení je sériové a veškeré důležité části stroje jsou chráněné krytem. 


3letá záruka*
Dlouholeté testy, 100 % jakostní kontrola, robustní konstrukce.

QCS - Systém rychlé výměny nožů
Snadný a časově úsporný systém výměny nožů na poli.

 

DDSS - Pojistka proti přetížení
Spolehlivý a nejjednodušší systém pro ochranu žací lišty.

S - FLOW
Připojovací konzola S-Flow slouží pro lepší kopírování terénu.

 

HPS - Hydropneumatické odlehčení
Garantuje jak přesný řez, tak i čistou a kvalitní píci.

Stabilizace pomocí hydrauliky
Spolehlivé zvedaní a kvalitnější kopírování terénu.

 

FC - Prstencový kondicionér
Intenzitu mačkání lze nastavit, čímž lze docílit optimální kvality.

RC - Kondicionér s gumovými válci
Intenzitu mačkání lze nastavit, čímž lze docílit optimální kvality píce.

*Platí pro stroje vyrobené od roku 2020.


TECHNOLOGIE SILVERCUT

Objevte s námi výhody technologie žacích strojů SILVERCUT. Rozkliknutím jednotlivých vlastností zjistíte více.

HYDROPNEUMATICKÉ ODLEHČENÍ

Systém hydropneumatického odleh čení garantuje jak přesný řez, tak i sklizeň čisté a kvalitní píce. Snadné a pohodov é sečení v jakémkoliv terénu v různých pracovních podmínkách. S tupeň odlehčení lze snadno a rychle upravit i v průběhu sečení.

ŽACÍ LIŠTA

Během sečení je nejdůležitější, aby posečená tráva nepůsobila za žací lištou jako překážka. Z tohoto důvodu jsme vyvinuli žací lištu se speciálně tvarovanými disky, které zajišťují rychlý a efektivní průchod píce přes žací lištu, a to i ve svažitém terénu. Pružiny QCS (systém rychlé výměny nožů) umožňují stažení nožů při nárazu na překážku. Držáky nožů lze vyměňovat jednotlivě. 

POJISTKA PROTI PŘETÍŽENÍ

Ve firmě SIP vyvinuli v roce 2007 novou generaci žacích lišt, v nichž byl poprvé zakomponován systém DD SS (jištění proti přetížení). Od té doby jsme neobdrželi jediný požadavek na uplatně ní záručního plnění. Čtyři mosazné kolíky umožňují nerušenou práci v případě přetížení disků. Přetížením mosazných kolíků se eliminuje působící síla a žací lišta se nepoškodí.

S - FLOW

Připojovací konzola S-Flow představuje inovační řešení při připojování žací lišty. Systém umožňuje perfektní kopírování terénu v kombinaci s hydropneumatickým odlehčením a zajišťuje rovnoměrný přítlak na  obdělávanou plochu a čistý řez. Excelentní kinematika garantuje absolutní kopírování terénu a nabízí efektivní sečení bez znečišťování píce.

PRSTOVÝ KONDICIONÉR

Intenzitu mačkání lze nastavit. Odolné plastové prsty ve tvaru Y se chovají šetrně k drnům a napomáhají uchovávat živiny v píci. Používáním kondicionéru se zkracuje doba schnutí a snižuje se riziko půso bení nepříznivého počasí. Tím se zvyšuje kvalita píce.

KONDICIONÉR S GUMOVÝMI VÁLCI

Plynulé nastavení intenzity mačkání napomáhá pro zachování vysokého obsahu živin ve vojtěšce. Malé gumové segment y na válečcích usnadňují údržbu, která je pak levnější a rychlejší.

 

Kategorie: Zpracování píce SIP / DISKOVÉ ŽACÍ STROJE

Modely

Název / Parametr Pracovní záběr (m) Hmotnost (kg) Počet žacích disků Počet nožů na disku Požadavek na traktor kW/k
SILVERCUT DISC 300 F FC 2,90 810 7 2 60/80
SILVERCUT DISC 300 F RC 2,90 930 7 2 60/80
SILVERCUT DISC 340 F FC 3,25 912 8 2 68/91
SILVERCUT DISC 340 F RC 3,32 1 052 8 2 68/91

 


  STÁHNOUT KATALOG STROJŮ


 KONTAKTUJTE NÁS

Seznam autorizovaných středisek zde.
 
 


STÁHNOUT KATALOG

Toto jsou internetové stránky společnosti AGRI CS a. s., se sídlem v Hustopečích, Hybešova 14, PSČ 69301, IČO 26243334, zapsané v OR vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3582. Společnost AGRI CS a.s. je členem koncernu AGROFERT.