SIMA 2022: Nové stroje i technologie CASE IH

Mezinárodní veletrh technologií a řešení v zemědělství SIMA v Paříži je mezinárodní klíčovou událostí roku. Značka CASE IH na letošním ročníku zazářila.
Značka CASE IH na letošním ročníku mezinárodního veletrhu SIMA zazářila. Nejen díky tomu, že modelová řada traktorů Case IH Quadtrac AFS Connect™, která obsahuje technologii bezdrátové konektivity, získala ocenění Farm Machine 2023 pro traktory v kategorii "XXL“, ale také díky prezentaci několika nových strojů a technologií. Zároveň společnost na veletrhu demonstrovala svoje globální a dlouholeté zkušenosti ve světě sklízecí techniky. Pochlubila se novou sklizňovou technikou, sklízečem cukrové třtiny i spoluprací s firmou MacDon, která je s více než 30 lety zkušeností právem označována jako lídr ve výrobě sklizňových adaptérů.
Představení vlajkové lodi Puma 260 CVXDrive
V předpremiéře byl představen nový model Puma 260 CVXDrive. Mezi klíčové vlastnosti patří výrazně vyšší výkon – maximálně 302 koní. Zesílení hnacího ústrojí, inovace na převodovce a nové hydraulické okruhy. Nová kabina se zvětšila o 8% a je nejtišší v historii. Puma má nové ovládání s konfigurovatelnými ovládacími prvky a dotykový terminál AFS Pro 1200, prostřednictvím kterého může obsluha nejen provádět nastavení a automaticky zaznamenávat provozní údaje, ale také zajistit okamžitý obousměrný přenos dat mezi traktorem a online portálem MyCaseIH prostřednictvím telematiky AFS Connect™.
 
Nová služba SAFEGUARD Connect
Návštěvníkům byla prezentovaná nová služba SAFEGUARD Connect, která kombinuje a v jednom balíčku shrnuje všechny výhody telematiky AFS Connect a všechny výhody servisní podpory pro kombajny CASE IH Axial-Flow® řady 250 a větší modely traktorů. Služba SAFEGUARD Connect, která doplňuje telematiku AFS Connect, zahrnuje prodlouženou záruku Safeguard, předsezónní kontrolu, vzdálenou podporu prodejce, zálohu Max Service 24/7, předplatné AFS Connect a kompletní školení obsluhy.
Traktory Steiger a Quadtrac s technologií AFS Connect
Nejnovější kolové a pásové traktory Steiger a Quadtrac, které jsou špičkou v nabídce Case IH, mají vylepšené specifikace a výkon. Nová loketní opěrka obsahuje konfigurovatelné ovládací prvky a dotykový monitor AFS Pro 1200 s dálkovým přenosem a sledováním dat AFS Connect. Nový, odolný tříbodový závěs zvyšuje nosnost až o 5 %. Modelová řada traktorů Case IH Quadtrac AFS Connect™, která obsahuje technologii bezdrátové konektivity, získala na veletrhu ocenění Farm Machine 2023 pro traktory v kategorii "XXL“
 
Vylepšená řada Vestrum CVXDrive
Mezi nejvýznamnější vylepšení řady traktorů Vestrum patří vylepšená převodovka CVXDrive, nejnovější displej AFS Pro 700 Plus, až čtyři zadní elektrohydraulické okruhy, přední vývodový hřídel s mokrou spojkou a komfortní prostředí pro obsluhu. Všechny modely Vestrum CVXDrive jsou poháněny úspornými čtyřválcovými motory NEF o objemu 4,4 litru s výkonem od 100 do 130 koní, které však dosahují výkonu až 140 koní. Displej AFS Connect 700 Plus zjednodušuje správu úkolů a umožňuje sledování více kamer.
Modernizovaná řada Farmall C
Nové modely Farmall C "Selection" 100 C, 110 C a 120 C doplňují modely Farmall C Advanced. Jsou poháněny novým čtyřválcovým motorem FPT F5 o objemu 3,6 litru se vstřikováním paliva Common Rail a konstrukcí se 4 ventily na válec. Výkon je přenášen prostřednictvím jednoduché, účinné, spolehlivé a odolné mechanické převodovky 12 x 12 s rychlostí 40 km/h nebo volitelné hydraulicky ovládané převodovky Powershuttle, přičemž čtyři převodové stupně v každém ze tří rozsahů umožňují zvolit přesně tu správnou rychlost pro každý úkol. K dispozici je také volitelná plazivá převodovka 20 x 20. Nová čtyřsloupková kabina je tichá, prostorná a pohodlná, s vynikajícím výhledem.
 
Traktory Farmall A revidované pro Stage V
Se čtyřválcovými motory FPT F5 se čtyřmi ventily na válec jsou nové traktory Farmall 90 A  a 100 A vybaveny převodovkou 12F/12R, která zajišťuje maximální rychlost jízdy 40 km/h. Volitelně je k dispozici dalších osm plazivých rychlostí a hydraulická převodovka PowerShuttle. Nová klimatizovaná kabina se čtyřmi sloupky je prostornější a její hlučnost je snížena na 77 dB.
Rozšířená a vylepšená řada Quantum
Na veletrhu CASE IH představil také zcela nové viniční speciály Quantum V/N/F. Zaujmou novým designem, zcela novým motorem 3,6 l Stage s maximálním výkonem zvýšeným na 120 koní.  Nový kabina se čtyřmi sloupky je výrazně větší a má rovnou podlahou. Převodovku ActiveDrive2™ 32F/16R s rychlostí 0,7-40,0 km/h lze doplnit osmi plazivými rychlostmi (nejnižší rychlost 0,17 km/h). Powerclutch je součástí standardní výbavy. K dispozici je odpružená přední náprava, nový displej na A-sloupku a plná kompatibilita s technologiemi Case IH AFS Solution

Nová řada lisů na kulaté balíky s variabilní komorou
Nové lisy na kulaté balíky Case IH RB HD Pro s variabilní komorou jsou určeny pro zemědělce a dodavatele, kteří produkují více než 10 000 balíků ročně, a jsou vybaveny komponenty pro vysokou zátěž a systémem děleného pohonu, který umožňuje dosahovat výkonu až 30 t/hod. Průměr balíků je 90-165 cm (RB456 HD Pro) a 90-190 cm (RB466 HD Pro). Každý z nich je k dispozici s podávacím rotorem, 13 -ti nožovým nebo 25 -ti nožovým řezacím ústrojím.
MAGNUM™ s autonomním systémem RAVEN
Traktor Magnum se systémem Raven Autonomy je výsledkem spolupráce společností Case IH, značky CNH Industrial a Raven Industries, průkopníka v oblasti zemědělských technologií. Díky spojení společnosti Raven a CNH Industrial v listopadu 2021 mohou zemědělci v budoucnu očekávat další přínosy v technologickém vývoji autonomních řízení. Autonomní systém umožňuje zemědělci sledovat, synchronizovat a ovládat traktor bez řidiče pomocí tabletu přímo z kabiny kombajnu. Vedle úspory pracovních sil ukázalo testování mnohem menší chybovost a s tím související snížení ztrát.